Вашингтон се съживява през второто полувреме и изпреварва номер 7 Гонзага 78-73. Прекъсна поредица от 7 загуби от Загс
AP News | 2023-12-10 | 08:32:19

СИАТЪЛ (АП) — Кийон Брукс-младши вкара 17 точки, Сахвир Уилър добави 16, а Вашингтон се съвзе от изоставане от 11 точки през второто полувреме, за да победи номер 7 Гонзага 78 -73 в събота вечерта.

Хъски (6-3) прекъсна серия от седем загуби от Булдогс и постигна първата си победа над своя враг в щата след победа с 99-95 през 2005 г. , също в Сиатъл. Това беше и първата победа на Вашингтон над съперник от топ 10, откакто победи Аризона през сезон 2017-18.

Уилър беше отговорен за някои от най-големите удари в ралито на Вашингтон, но имаше много помощ. Брукс добави осем борби и направи четири ключови наказателни удара в последната минута. Моузес Ууд добави 12 точки, а Корен Джонсън вкара 11 от пейката.

Франк Кепнанг също имаше голям мач, контролирайки боята с 14 точки, седем борби и пет блокирани удара за Вашингтон.

Греъм Айк поведе Гонзага (7-2) с 18 точки, а Нолан Хикман вкара 17. Но Уошингтън успя да забави Хикман, след като той вкара 15 през първото полувреме, а Гонзага премина през нещастен период на студена стрелба в последни минути.

Гонзага отправи само един от последните си 12 удара и единствените му точки в последните 7 минути и 12 секунди дойдоха при игра за 3 точки на Айк с една оставаща минута.

Антън Уотсън завърши с 13 точки и 13 борби.

Булдогс поведоха с 57-46 в началото на второто полувреме, след като Хъски започнаха половината 1 от 10 стрелби, но Вашингтон бавно отстъпи. Хъски се изравниха при 66-всички с 8:56 до края при бързия пробив на Уилър и взеха първото си преднина от началната минута при друго подреждане на Уилър за преднина от 72-70 с 3:41 преди края.

Това беше последният вкаран кош за Вашингтон, но Хъскис бяха 6 от 6 на фаул линията в последните минути.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Гонзага: Някои от играчите на Булдогс които са били критични за ранния им успех, се бориха. Дъсти Стромър остана без гол за 28 минути. Брейдън Хъф имаше проблеми с фаул и също завърши без гол и игра само пет минути. Бен Грег имаше 11 точки от пейката.

Вашингтон: Хъски победиха отбор, класиран в топ 25 на AP за първи път, откакто свалиха Бейлър в началото на сезона през 2019 г. Последната победа на Вашингтон срещу отбор от топ 10 беше срещу Аризона през февруари 2018 г.

Гонзага: домакинства на Мисисипи Вали Стейт в понеделник.

Вашингтон: срещу междуградския си съперник Сиатъл в неделя, 17 декември.